[GHID] Iteme si cum sa cresti

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [GHID] Iteme si cum sa cresti

Salut,
      Am zis sa fac un ghid pentru observ ca mai toata lumea intreaba de locurile de crescut si de iteme s.a.m.d

Bonux experienta pe iteme : 20% pe colier, scut, papuci, esarfa, mai luam un inel exp (drop metine 90), o medalie (drop la noua cozi), licoare spirit 3h, amuleta dragostei sau experientei sau cum se numeste (o primesti la inceput cand iti faci cont si se poate cumpara de pe site) si pet bashido/donnie.

Cu astea nu mai ai nevoie de mount leu (exista o limita exp). Asa ca poti folosi un mount cu monstrii sau valoare atac pentru a bate mai repede. Mai trebuie un costum 10% mobi sau 100 atac (de la evenimentul de vara) sau costum site cu experienta si o palarie vrajitoare (dropabila la boss-ul sd3). Pe site exista si medalie dragon cu 15 paguba medie 10 monstri, se poate cumpara si cu mv nu doar md.

Bonusuri pe restul itemelor:

Papuci: 2000 pv, 20%exp, 15 sageti.
      Colier: 2000 pv, 20% exp, 15 sageti.
      Cercei abanos: 20 diavol/20 orci 15 sageti.
      Bratara lacrima: 2000 pv, 20 diavol, 20 orci.
      Rubin: 100 aparare, 150 atac 8 pgm roua albastra/alba.
      Scut: Imun la nec,20% exp cum am mentionat la inceput si diavol/orci.
      Arma: Otravita cu paguba medie 50+ daca are si diavol/orci si mai bine.
      Coif: 8% otrava si 20% diavol sau orci. Se mai poate adauga 8 vit atac / regenerare pv 30%.
      Armura: 2000 pv, 50 valoare atac 15 rezistenta sageti,2 bucati, un otel si o posedata / beta.

Un Fms de inceput pgm 40-50 ajunge.
      Acum poti sa cresti pe bune, intrebarea este bineinteles unde.
      Roua alba se gaseste la mag general.(o folosesti doar in v2, si meley daca nu rezisti)

Lvl 1-40, valea orcilor la metine.
      Lv 40-77 v2,te duci in mijloc camera mare,si schimbi ch-urile (in 5 min ai terminat)
      Lv 77-80 v4, prima camera de la intrare dragon, aici o sa ai nev de roua, in 10 min ai terminat.
      Lv 80-90 in thundermap la metine.
      Lv 90-110 mapa cap dragon metine fie pe plaja ,fie la intrare plaja, mai sunt 4 metine si acolo.
      Lv 110 Meley, tot metine, cu set-ul de mai sus poti sa rezisti pe orice rasa.

Un reborn dureaza cam 3h, acum stiu ca acest set nu e usor de obtinut, dar cu putina rabdare, si event-urile saptamanale poti face banii necesari fara efort.

Spor la crescut. 8o

PS: Nu am mai facut level de ceva timp, deci daca s-a modificat ceva, lasati un reply, si o sa modific.

[GHID]Saman leac/dragon
      [GHID] Ninja arc/lama
      [GHID]Lycan
      [GHID]War mental/corporal
      [GHID]SURA AM
    • Pot spune sincer că se crește destul de repede dacă ai iteme exp, leu, licoare, pet exp, și inel. (opțional și brățara os tigru)
      Dar, după părerea mea trebuie puțin schimbat ghidul, având în vedere că este pus și pe server. M-am apucat recent de server, aproximativ 5 zile și pot spune exact unde și cât de repede sau de bine se poate crește.

Level 1-30 = map2.
      Level 30-75 = v2. (nu termini in 5 min)
      Level 75-80 = v4 (aici se crește foarte greu, într-o oră cred că faci 5 level sau chiar mai mult, chiar dacă ai full exp)
      Level 80-90 = thundermap (metine)
      Level 90-105 = cap dragon (metine)
      Level 105-117 = meley.

Cea mai grea etapă, unde nu poți crește foarte repede este în V4, nu știu motivul, dar se crește foarte greu, toată lumea am văzut că se plânge și am observat și eu treabă asta în momentul când am crescut.
      Oricum, toată chestia asta durează ceva timp, nu chiar așa de puțin pentru că trebuie să stai de joc, să-ți faci iteme și toate prostiile, nu e chiar așa de simplu.

Țin să precizez la caracterul war, dacă nu ai buff nu reziști la crescut în mapele thundermap și cap dragon. un mic sfat pentru cei începători este să-și facă un sura - arme magice, rezistă foarte bine și nu cred că există o problemă, dar asta este opțional doar dacă vreți să rezistați singuri la boși, meley, etc. (altă rasă eventual și un buff m1 pe lângă)
      „Când urâm pe cineva, urâm în el ceva ce face parte din noi înșine.” — Hermann Hesse