[GHID]Saman leac/dragon

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [GHID]Saman leac/dragon

STATUS
      90 INT
      90 STR
      90 VIT
      Restu DEX

ITEME GENERALA

ARMURA

15 sabie
      15 2maini
      15 pumnal
      15 sageti
      2000 pv

Colier (de preferat coliere beta )

15 sabie
      15 pumnal
      15 2maini
      15 sageti
      2000 pv

Papuci Qilini
      15 sabie
      15 2maini
      15 pumnal
      15 sageti
      2000 pv

Cercei SMARALD sau Abanosi
      15 sabie
      10hh
      15 pumnal
      15 sageti
      15 2maini

Arma
      Clopot sau evantai
      12 int
      10-12 str
      10 hh
      10 patrundere
      10 critica

Coif generala
      8 viteza atac
      15 evitare sageti
      15 magie
      10hh
      30 regenerare pv

Scut (Titan)
      12 int
      10-12 str
      Imun
      10hh
      15 blocare corporala

Bratara beta (pot fii folosite si la 1-1 )
      2000 pv
      15 magie
      10hh
      10 patrundere
      5-10daune pv

ITEME 1-1

ARMURA (armurile sunt la fel pentru ambele seturi de skill)

15 aparare
      50 valoare atac
      20 farmec
      10 daune pv
      2000 pv

Arma

12 int
      10 critica
      10 hh
      10-12 putere sau farmec
      8 otrava

Arma (evantai)

12 dex
      12 int
      8 otrava
      10hh
      10 critica

Cercei rubin

15 aparare
      10 rezistenta otrava
      10 hh
      20 viteza miscare

Coliere beta

15 aparare
      10 critica
      10 patrundere
      2000 pv
      5-8 sansa blocare

Papuci qilini

15 aparare
      10 critica
      5-8viteza atac
      8 blocare
      2000 pv

Papuci bronz

15 sageti
      15 evitare sageti
      10 critica
      8 viteza atac sau 8 blocare
      2000 pv

Scut (Tigru, leu, solzi, vultur , 3 imparati)
      12 str
      12 int
      10hh
      15 blocare
      Imun

Coif
      15 magie
      10hh
      8 otrava
      8 viteza atac
      30 regen pv

Coif vs sageti
      15 magie
      10hh
      8 otrava
      8 viteza atac
      15 evitare sageti

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      I never give up ! :thumbsup: :thumbsup:
    • In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru ghid. Singura nelamurire care o am este STATUSUL. Am tot citit pe diverse forumuri ca STR este aproape inutil pentru saman. In consecinta samanca mea are 90 INT, 90 VIT, 90 DEX si ce a ramas pe STR. Ghidul tau m-a pus pe ganduri. Care este formula corecta? Te rog daca poti sa-mi dai mai multe amanunte sa stiu daca trebuie sa-i rearanjez punctele de status. Multumesc inca odata.
    • Multumesc pt. ajutor . Apreciez efortul tau si al tuturor celor care isi iau din timpul lor liber sa faca ghiduri. Tinand cont ca fiecare server are particularitatile lui, ajuta mult ghidurile jucatorilor mai experimentati. Imi face placere sa gasesc aici cat mai multe informatii si sa nu mai fiu nevoita sa caut pe alte forumuri. Felicitari si la cat mai multe ghiduri !!!
    • am si eu o intrebare ...deci exista clopot si evantai ...logica imi spune ca unul din ele se bazeaza mai mult pe hit iar celalalt mai mult pe skill ... clopotul mai mult pe hit si evantaiul mai mult pe skill ? n-am jucat saman pana acum....am avut doar cateva tentative

si inca ceva...sa zicem ca pe skill dai 4k normala ...cu 100% critic dai 8k ...cu 150%-200% critic dai tot 8k ?

The post was edited 3 times, last by ASHeLame ().

• ASHeLame wrote:

am si eu o intrebare ...deci exista clopot si evantai ...logica imi spune ca unul din ele se bazeaza mai mult pe hit iar celalalt mai mult pe skill ... clopotul mai mult pe hit si evantaiul mai mult pe skill ? n-am jucat saman pana acum....am avut doar cateva tentative

si inca ceva...sa zicem ca pe skill dai 4k normala ...cu 100% critic dai 8k ...cu 150%-200% critic dai tot 8k ?
      da critica nu se modifica , ce ai acolo 150% e sansa de lovitura critica adica si numele ii spune totul aia iti e sansa de lovitura critica daca dai 2.3 normala dai 4.6 4.8 critica
    • ASHeLame wrote:

am un buff de 54 full int . 76% 62% 62% . Daca il cresc , ii cresc si procentajele buffului?
      Ma cam deruteaza procentele care le-ai trecut, dar daca am inteles bine si este strict pentru buff, are full int si P-urile la buff facute, ar trebui doar sa ii mai faci itemele pt buff (colier perle +9 si finisaje , cercei lacrima+9 si finisaje, scut int 12, arma int 12, esarfa int 12,sigiliu porcusor sau mini executor int 15, alchimie int 5, cristal energie 10).Nu vreau sa dau informatii eronate asa ca daca gresesc sau am uitat ceva rog sa fiu corectata.
    • ASHeLame wrote:

am un buff de 54 full int . 76% 62% 62% . Daca il cresc , ii cresc si procentajele buffului?
      nu , tot alea raman

cristianab18 wrote:

ASHeLame wrote:

Ma cam deruteaza procentele care le-ai trecut, dar daca am inteles bine si este strict pentru buff, are full int si P-urile la buff facute, ar trebui doar sa ii mai faci itemele pt buff (colier perle +9 si finisaje , cercei lacrima+9 si finisaje, scut int 12, arma int 12, esarfa int 12,sigiliu porcusor sau mini executor int 15, alchimie int 5, cristal energie 10).Nu vreau sa dau informatii eronate asa ca daca gresesc sau am uitat ceva rog sa fiu corectata.
      da pentru buff e corect ce ai zis